AKCE PRO SENIORY

V prvním volebním období jsme se zaměřili na naše seniory, protože do roku 2014 zde v podstatě žádný zájem o tuto stále se zvětšující skupinu obyvatel Lelekovic nebyl.
S finanční podporou obce jsme uspořádali několik předvánočních setkání, zájezdy po celé republice.

Bohužel v tomto volebním období proběhla pandemie coronaviru a hodně akcí nebylo možno zorganizovat. Ale i tak jsme s finanční podporou obce byli na několika výletech, stihli jsme dvě předvánoční setkání. S Pavlem Vydrou jsme uspořádali Folklórní podvečer. V době pandemie jsme iniciovali a zorganizovali vytvoření kalendáře a Lelekovického čaje, nachystání balíčků a jejich roznesení. V druhém roce pandemie zde byl kalendář další a doufáme, že se tento stane každoročním vánočním dárkem pro naše seniory. 


PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ SENIORŮ

S finančním přispěním obce proběhly v letech 2018 a 2019 předvánoční setkání pro seniory při hudbě a s malým občerstvením. Obě už v sále nad samoobsluhou, doufáme, že i v letošním roce toto setkání proběhne, sál je po odchodu školy z těchto prostor, zvětšen, je prostorný a vzdušný. K poslechu a zpěvu zahrála cimbálovka CK Šmytec pana Brabence a v dalším roce Malá Rozmarýnka Pavla Vydry.


ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM

Jednou ročně vyrážíme se seniory do vzdálenějšího okolí na celodenní poznávací zájezd. Obec objednává a platí autobus. 
V lednu 2019 jsme vyrazili vlakem do Prahy na výstavu obrazů Františka Kupky ve Valdštejnské jízdárně.
V květnu 2019 jsme vyrazili do jaderné elektrárny Temelín, do Písku na prohlídku města, Křižíkovy vodní elektrárny, na oběd a poté do hřebčince.
Arcibiskupské vinné sklepy byly hlavní zastávkou na výletě v září 2019.
V září 2020 jsme navštívili výrobnu skleněných vánočních ozdob IRISA ve Vsetíně a vyjeli jsme na Pustevny.
V září 2021 jsme vyrazili na zámek do Rokytnice nad Jizerou, do Dalešického pivovaru, k Dalešické přehradě a na hadcovou step.