AKCE PRO VEŘEJNOST

PŘEDNÁŠKY

Od vzniku sdružení jsme uspořádali devět přednášek pro širokou veřejnost na různá témata. Tři přednášky pro nás připravil kronikář pan Zdeněk Chlup. Týkaly se historie Lelekovic. Další pak byly cestovatelské, kde se s námi o zážitky podělili manželé Holzbecherovi, pan Starý, paní Charvátová. Výsledky bádání po stopách lelekovických pánů přednesl pan Culek a o sportování mládeže nás poučil náš kandidát bývalý triatlonový reprezentant a olympionik Filip Ospalý.


ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

V posledních letech jsme si zvykli v čase adventním zajít do Brna na vánoční trhy dát si  svařené víno, něco dobrého k zakousnutí a načerpat předvánoční atmosféru. V Lelekovicích se jednoho dne rozsvítil strom na návsi.... Sám, bez pozornosti. 

Spojili jsme síly se stárky, kteří chystávají Václavské hody, a společnými silami, za finanční podpory obce jsme už dvakrát slavnostně rozsvěceli vánoční strom.

Fanfáry dechového souboru vedeného panem učitelem Vydrou, vystoupení paní učitelky Přikrylové a dětí ze školy či paní učitelky Petříkové a dětí ze školky, proslov pana starosty. Občerstvení z dílny stárek a stárků, svařené víno z obce. 

Příjemný podvečer a strom vesele svítil.


BURZA

Spolu se Sokolem, který nám poskytuje prostory, a skautkami Sedmikráskami jsme uspořádali už dvě burzy oblečení, sportovních potřeb a bleší trh. K našemu zklamání musíme konstatovat, že zájem byl menší, než jsme očekávali. Takže dáme ještě jednu šanci a pak uvidíme, jestli budeme v této aktivitě pokračovat.