AKCE PRO VEŘEJNOST

PŘEDNÁŠKY

V době omezení kvůli covidu nebylo možno pořádat společenské či jiné akce.
Přesto jsme několik přednášek pro širokou veřejnost uspořádali. 
V první řadě to byl seriál přednášek Mgr. Jiřího Haldy, který domluvila Zdenka Kratochvílová a finančně zaštítila obec.  Pan Halda je rodinný terapeut, speciální pedagog s dlouholetou praxí. Dozvěděli jsme se mnoho o výchově dětí, o vztazích v rodině, o zralosti dětí pro vstup do školky, školy. Ale taky jsme si poslechli o vztazích dospělých dětí s jejich rodiči.

Dentální hygienistka Lydie Štefanová nám předvedla, jak pečovat o svůj chrup.

S Pavlem Hálou jsme se pomocí krásných fotografií přenesli aspoň na chvíli na jiný kontinent a poslechli si poutavé vyprávění o pěším putování napříč Amerikou. 


ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Z rozsvícení vánočního stromu v Lelekovicích na návsi se již stala pěkná tradice.
V posledních letech ještě Zdenka s Jarmilou a zaměstnanci úřadu ozdobí truhlíky na návsi  a adventní náladu někdy podpoří i pár bílých sněhových vloček. V roce 2020 se strom kvůli covidu rozsvítil sám. V roce 2021 již proběhlo krásné rozsvícení, kdy nám s dětmi z MŠ zapíval pan Jícha z Městského divadla Brno a následně nám k dobré náladě vyhrávala kapela Big 20. Každoročně jsou úvod krátkého kulturního vystoupení a samotné rozsvícení stromu uvedeny fanfárami dechového souboru žáků Pavla Vydry. Snažíme se, aby vystoupení bylo každý rok trošku jiné, aby se do něj zapojovala postupně různá uskupení či umělci z Lelekovic a aby bylo dlouhé tak akorát, aby si lidé především mohli popovídat a v příjemné adventní atmosféře vychutnat obecní svařák a občerstvení, které připravuje Kultura Lelekovice.


VÝSTAVA MOJE ZEMĚ

V roce 2020 mezi vlnami pandemie, kdy bylo omezeno cestování jsme domluvili a připravili výstavu krásných obrázků z celého Česka fotografa Pavla Radosty, který spolupracuje s časopisem Moje Země.